II Liceum
images/slajdy/slajd_zso.png

Rej” podjął wyzwanie!

 

Nasze liceum zostało nominowane przez III LO im Orła Białego w Jaworznie do bardzo ciekawej i szlachetnej akcji młodzieży z Białegostoku #hot16school dotyczącej zbiórki w akcji "siepomaga", wspierającej medyków w walce z COVID-19 przy jednoczesnej promocji danej placówki oświatowej.

Uczniowie wspierani przez nauczycieli szybko się zorganizowali i z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, które polegało na stworzeniu piosenki związanej z obecną sytuacją oraz ukazującej szkołę, nagraniu teledysku i zamieszczenie całości w Internecie.
Na wykonanie zadania było 7 dni od dnia nominowania.

Pierwszy krok to napisanie tekstu piosenki - opowiada ona o zmianach, jakie pandemia spowodowała w życiu młodych ludzi, dla których wsparciem są teraz przyjaciele z „Reja”. Mowa także o tym, co w II LO ważne: hart ducha, życzliwość, kreatywność, chęć pomagania. Po zdobyciu odpowiednich licencji przyszedł czas na poszukiwanie profesjonalnego studia nagraniowego, co ze względu na epidemię okazało się niemożliwe. Ale nasza młodzież nigdy się nie poddaje, więc przygotowała studio w szkole, korzystając z wszelkich dostępnych materiałów, aby odpowiednio wyciszyć pomieszczenie. Gdy udało się nagrać piosenkę, przygotowano teledysk, w którym młodzież przemierza korytarze szkolne i pokazuje zalety budynku. Po dokonaniu montażu i pokonaniu wielu trudności udało się w wyznaczonym czasie zamieścić w Internecie piosenkę, która cieszy się dużą popularnością i została pozytywnie oceniona przez internautów.

Filmik można obejrzeć, klikając w link:

https://www.youtube.com/watch?v=-m2jy6jcD1U

Nominowaliśmy do akcji trzy szkoły, które łączy patron: Mikołaj Rej, tzn. IV Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, XI Liceum Ogólnokształcące w Warszawie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie.

Nasza młodzież świetnie się bawiła przy tworzeniu odpowiedzi na wyzwanie, a jednocześnie zaangażowała się w pomoc innym i promowała swoją szkołę.