II Liceum
images/slajdy/slajd_zso.png

Mundurowi z II LO w Kucobach

Tradycją już stały się wyjazdy klas mundurowych istniejących w II Liceum Ogólnokształcącym do Kucob. Jak co roku na młodzież czekało wiele atrakcji.

W dniach 18-21 września 2019 roku klasy pierwsze nie tylko uczyły się podstaw musztry paradnej (indywidualnej i zespołowej), ale także poznały podstawy tzw. taktyki zielonej i maskowania. Klasa druga i trzecia  doskonaliły taktykę bojową oraz ćwiczyły pierwszą pomoc. Największe wrażenie na uczniach zrobiły praktyczne ćwiczenia procedury Medevac – są to działania ratunkowe polegające na transporcie rannych z pola walki lub miejsca katastrofy przez personel medyczny do obiektów medycznych (np. szpitala polowego). Rany, które licealiści musieli opatrzyć, były bardzo realistyczne. Szybkość podejmowania bezbłędnych decyzji to umiejętność, którą uczniowie musieli się wielokrotnie wykazać.

Coroczny wyjazd do Kucob jest wspaniałą okazją nie tylko do tego, by podnosić ważne dla klas mundurowych kwalifikacje, ale także by tworzyć więzi i wzmacniać istniejące już przyjaźnie. Młodzież  wróciła zadowolona i już odlicza dni do kolejnego wyjazdu.