II Liceum
images/slajdy/slajd_zso.png

Rej” podjął wyzwanie!

 

Nasze liceum zostało nominowane przez III LO im Orła Białego w Jaworznie do bardzo ciekawej i szlachetnej akcji młodzieży z Białegostoku #hot16school dotyczącej zbiórki w akcji "siepomaga", wspierającej medyków w walce z COVID-19 przy jednoczesnej promocji danej placówki oświatowej.

Uczniowie wspierani przez nauczycieli szybko się zorganizowali i z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, które polegało na stworzeniu piosenki związanej z obecną sytuacją oraz ukazującej szkołę, nagraniu teledysku i zamieszczenie całości w Internecie.
Na wykonanie zadania było 7 dni od dnia nominowania.

Pierwszy krok to napisanie tekstu piosenki - opowiada ona o zmianach, jakie pandemia spowodowała w życiu młodych ludzi, dla których wsparciem są teraz przyjaciele z „Reja”. Mowa także o tym, co w II LO ważne: hart ducha, życzliwość, kreatywność, chęć pomagania. Po zdobyciu odpowiednich licencji przyszedł czas na poszukiwanie profesjonalnego studia nagraniowego, co ze względu na epidemię okazało się niemożliwe. Ale nasza młodzież nigdy się nie poddaje, więc przygotowała studio w szkole, korzystając z wszelkich dostępnych materiałów, aby odpowiednio wyciszyć pomieszczenie. Gdy udało się nagrać piosenkę, przygotowano teledysk, w którym młodzież przemierza korytarze szkolne i pokazuje zalety budynku. Po dokonaniu montażu i pokonaniu wielu trudności udało się w wyznaczonym czasie zamieścić w Internecie piosenkę, która cieszy się dużą popularnością i została pozytywnie oceniona przez internautów.

Filmik można obejrzeć, klikając w link:

https://www.youtube.com/watch?v=-m2jy6jcD1U

Nominowaliśmy do akcji trzy szkoły, które łączy patron: Mikołaj Rej, tzn. IV Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, XI Liceum Ogólnokształcące w Warszawie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie.

Nasza młodzież świetnie się bawiła przy tworzeniu odpowiedzi na wyzwanie, a jednocześnie zaangażowała się w pomoc innym i promowała swoją szkołę.

W roku szkolnym 2020/2021 planujemy otwarcie trzech klas licealnych:

  • klasa mundurowa
  • klasa integracyjna
  • klasa turystyczna

Zapraszamy!

Świętochłowiczanie wspólnie świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja wzięli udział
w miejskich uroczystościach, które rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Józefa.

Licealiści z „Reja” mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Dotyczyły one prezentacji
i wystąpień publicznych oraz najnowszych tendencji w redagowaniu CV, a więc miały bardzo praktyczny charakter.

W dniu 7 listopada Zastępca Komendanta Miejskiej Policji Michał Szynol oraz Prezydent Miasta Daniel Beger podziękowali uczniom klasy mundurowej – Michałowi Kadukowi i Filipowi Mańkowskiemu oraz dyrekcji ZSO za współudział w organizacji Igrzysk Policyjnych z okazjo 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich w dniu 27 września 2019r.