Strona główna
images/slajdy/slajd_zso.png

W piątek, 17 maja 2019 roku, w naszej szkole odbył się VIII Mega Festyn Szkolny. Jak co roku przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników imprezy. ZOBACZ GALERIĘ!

Nasi uczniowie mieli możliwość pochwalić się swoimi talentami. W programie znalazły się: pokaz tańca hip – hop oraz tańca towarzyskiego, koncert zespołu Freedom czy spektakl grupy teatralnej Coolturalni pt. „Poplątane bajki”. Następnie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu naszej klasy mundurowej, która w tym roku znowu zajęła pierwsze miejsce na Wojewódzkim Konkursie Musztry Paradnej i 4 czerwca będzie nas reprezentować na szczeblu krajowym.

Na terenie przed szkołą znalazło się wiele różnych pojazdów - mieszkańcy mogli obejrzeć z bliska pojazdy służb mundurowych, m.in.  wojska, policji, straży granicznej, straży miejskiej, a także  Górniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dopełnieniem wojskowej atmosfery była grochówka wojskowa, którą świętochłowiczanie zostali bezpłatnie poczęstowani. Można było również zjeść pyszne ciasta upieczone przez naszych zdolnych uczniów i ich rodziców, wyjątkowe pierogi ugotowane przez uczennice klasy 1A, kiełbaskę z grilla oraz chlyb z tustym.

Na szukających wrażeń w budynku szkoły czekała strzelnica. Ciekawym pomysłem było także zorganizowanie zajęć w sali ruchu drogowego, które wzbudziły entuzjazm nie tylko najmłodszych. 

Wiele atrakcji czekało także na dzieci – gry i zabawy, dmuchany zamek, nauka tańca, malowanie twarzy czy kolorowe fryzury to tylko niektóre z nich. Przedszkolaki mogły wziąć udział w konkursie na Mega Pupila – w ostatnim tygodniu przed festynem przekazywały organizatorom zdjęcia swoich zwierzątek, na które można było głosować. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspaniałe nagrody.

Imprezę można uznać za niezwykle udaną – mimo przelotnej burzy, która jednak nie powstrzymała mieszkańców przed dobrą zabawą. Po raz kolejny pokazaliśmy, że nasza młodzież ma wiele ciekawych zainteresowań i jest bardzo uzdolniona. Jednym słowem: jesteśmy najlepsi!