Strona główna
images/slajdy/slajd_zso.png

 

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły bardzo interesująco spędzili Dzień Edukacji Narodowej. Przygotowano wiele różnorodnych zajęć i podjęto ciekawe inicjatywy.

Już od rana trwało nagranie dwóch występów – zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, jak i II Liceum Ogólnokształcącego chcieli podziękować swoim nauczycielom za wsparcie
oraz zaangażowanie w nauczanie i wychowanie. Linki do spektakli zostały zamieszczone
na szkolnym fb, dzięki czemu wszyscy mogli w bezpieczny sposób je obejrzeć.

Niespodziankę dla grona pedagogicznego przygotował także samorząd uczniowski – na korytarzu szkolnym stanęła tablica z pięknymi życzeniami oraz zrobiono zdjęcie młodzieży
ze złożonymi na kształt serc dłońmi.

Dyrekcja i nauczyciele również zaskoczyli swoich uczniów – w tym świątecznym dniu zostały wręczone nagrody za dotychczasowe osiągnięcia, np. w konkursach, które odbyły się
w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia lub w zawodach sportowych.

Dla naszych licealistów Dzień Edukacji Narodowej też obfitował w ciekawe wydarzenia. Klasy maturalne brały udział w niezwykle interesujących warsztatach prowadzonych przez Instytut Pracy i Edukacji w ramach programu: "#InternetSafety - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34” współfinansowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Prowadzący – dzięki zastosowaniu ciekawych metod – uświadomili młodzieży, że nie można zamieszczać w Internecie zbyt wielu informacji o sobie, bo wiąże się to z różnymi zagrożeniami. Licealiści dowiedzieli się także, w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo
w sieci.

Klasy pierwsze liceum natomiast 14 października zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów II LO – odbyły się otrzęsiny. Niestety, ze względu na epidemię trzeba było zrezygnować
z ogólnoszkolnej zabawy -
uczniowie wykonywali zadania w swoich salach, co nie znaczy,
że nie było wesoło. Starsi koledzy i koleżanki sprawdzili m.in. ich kreatywność, wiedzę
oraz zdolności plastyczne. Pierwszoklasiści dzielnie walczyli o przyjęcie do społeczności szkolnej i po uroczystym złożeniu ślubowania Pani Dyrektor i uczniowie klas drugich stwierdzili, że są Oni godni nosić miano uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja w Świętochłowicach.

 

Dzień Edukacji Narodowej był w naszej szkole intensywny i pełen wrażeń. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP5 i II LO udowodnili, że potrafią się bawić, są kreatywni, pełni zaangażowania oraz że nie dadzą się złamać epidemii.