Strona główna
images/slajdy/slajd_zso.png

ZSO się liczy!

W piątek, 2 października uczniowie naszej szkoły hucznie obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele oraz dzieci i młodzież udowodnili, że matematykę można połączyć ze świetną zabawą.

Już od rana w szkole królowała tabliczka mnożenia – specjalne Patrole Egzaminacyjne sprawdzały jej znajomość nie tylko przez uczniów, ale także nauczycieli. Po budynku krążyła Wróżka matematyczka (pani Tomczyk), która zachęcała wszystkich do świetnej zabawy.
W trakcie lekcji do każdej klasy przychodzili – wybrani wcześniej na podstawie konkursów – egzaminatorzy. Niemałe wrażenie na uczestnikach robiło to, że dzieci z SP5 sprawdzało wiedzę uczniów LO.

Każda osoba, która zdała egzamin, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Wyłoniono także spośród uczniów LO Mistrza Mnożenia, a w gronie dzieci z SP5 – Mistrza Tabliczki Mnożenia. Nagrodzono również najbardziej kreatywnych uczniów, którzy zadziwili wszystkich pomysłowością w przygotowaniu stroju związanego z tym działem matematyki.

Wspaniałą atmosferę tworzyły też wspólne śpiewy oraz wygłaszanie rymowanek, dzięki którym nawet najmłodsze dzieci znają niektóre działania. Matematyka wkroczyła także do sali gimnastycznej – uczniowie z własnych ciał ułożyli działanie – oraz na lekcję języka włoskiego, na której nauczycielka uczyła tabliczki mnożenia po włosku.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był obchodzony w naszej szkole po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni – wszyscy świetnie się bawili, więc warto za rok zorganizować imprezę ponownie.